Modelové kolejiště H0

    Předlohou je trať Velké Březno - Lovečkovice - Verneřice - Úštěk, která byla zrušena 27.května 1978. Na modelu jsou k vidění klíčová stanice Lovečkovice s tratí do Verneřic včetně nádraží Verneřice a část tratě do Úštěka, která je zkrácena po stanici Levín. Železniční stanici Velké Březno na kolejišti nenajdete. Místo stanice je vratná smyčka s odstavným krytým nádražím pro 4 soupravy vlaků a stejná smyčka s krytým nádražím pro 4 soupravy je místo stanice Úštěk.

  

    V současné době jsou hotové budovy železničních stanic Lovečkovice, Verneřice a Levín a dalších přilehlých budov - depa, záchodky a skladiště. Všechny budovy jsou vyráběny podle výkresové dokumentace. Kolejiště muselo být přizpůsobeno prostoru, proto jsou na modelu již popsané stěžejní stanice a jednou zastávkou Mukařov.

                                  Takto probíhala stavba budov. Materiál pro stavbu bylo použito výstražných tabulek a plastové tabulky s dekorem od firmy Auhagen.

                                  Takto probíhala stavba modelu budovy. Pro stavbu modelu bylo použito              

                                    výstražných tabulek a plastové tabulky s dekorem od firmy Auhagen.

 

Hotový model stanice Lovečkovice.

Hotový model stanice Lovečkovice.                                    A nádraží Lovečkovice v roce 1975.

 

Model nádraží Verneřice.                                                     Nádraží Verneřice v roce 1975.

 

Model nádraží Levín.                                                            Nádraží Levín poslední den provozu 27.5.1978.

 

    Kolejiště ve tvaru L o rozměrech 4x3 metry nabízí i na takto malém prostoru zajímavé řešení provozu této sklonově náročné železniční trati a na modelu se budeme snažít nabídnout i ty nejmenší detaily. Při stavbě používáme kolejivo a výhybky značky Tillig Elite a elektrické zapojení a ovládání analog. Je to malé kolejiště a digitál by byl zbytečný přepych.